ekohabitat.pl
Jaki dom opieki dla mojego dziadka w Warszawie? - Wersja do druku

+- ekohabitat.pl (http://www.ekohabitat.pl)
+-- Dział: Off (/dzial-off)
+--- Dział: Różne (/dzial-rozne-8)
+--- Wątek: Jaki dom opieki dla mojego dziadka w Warszawie? (/w-jaki-dom-opieki-dla-mojego-dziadka-w-warszawie)Jaki dom opieki dla mojego dziadka w Warszawie? - Bolesław - 07-05-2017 07:15 AM

Cześć! Chciałbym się dowiedzieć który dom opieki najlepiej wybrać dla dziadka. Przede wszystkim musi być tam odpowiednia opieka, pomimo że nie jest schorowany to chce zeby w razie czego mogl liczyc na przyjazny personel. Jesli osrodek bylby w miare blisko Warszawy to również stanowiłoby plus dlatego ze latwiej byloby nam go odwiedzać. Liczę na waszą pomoc Smile


Jaki dom opieki dla mojego dziadka w Warszawie? - Steropianowa - 07-05-2017 09:56 AM

Nie myśleliście żeby zostawić dziadka w domu albo ewentualnie przenieść do kogoś z rodziny za miasto? Wydaje mi się że znacznie lepiej kiedy starsza osoba jest otoczona przez znane jej osoby ktorym moze zaufac. Dobry personel jest oczywiscie wazny ale bliskie osoby to zupełnie coś innego. To twoja sprawa ale ja bym jednak nie oddała nikogo do domu opieki.


Jaki dom opieki dla mojego dziadka w Warszawie? - LalkaWkropki - 07-05-2017 11:20 AM

Moja babcia jest aktualnie w domu opieki, bardzo długo dyskutowaliśmy zanim podjelismy decyzje i nie zalujemy. Po pierwsze nikt nie pomoze starszej osobie tak jak specjalistyczny personel. Oni wiedzą, jak kogoś podnieść, przytrzymać, transportować żeby nie zrobić krzywdy. Poza tym motywują osoby do ćwiczeń i starania się bycia aktywnymi. Rodzina niestety lubi rozpieszczać co kończy się miedzy innymi nadmierną otyłością. Nie mam na myśli ostrych diet czy stresującej atmosfery ale po prostu zdrowe podejście.


Jaki dom opieki dla mojego dziadka w Warszawie? - Bolesław - 07-05-2017 12:17 PM

Również dyskutowaliśmy rodzinnie w tej sprawie i mamy identyczne wnioski. Proszę tylko o namiary na jakiś ośrodek bo w wszystko jest juz postanowione trzeba tylko wybrac miejsce.


Jaki dom opieki dla mojego dziadka w Warszawie? - LalkaWkropki - 07-05-2017 01:30 PM

No właśnie, jeśli chodzi o dom opieki dla dziadka w Warszawie to polecam http://www.domopieki.net/. Jak mozna sie domyślać sprawdziłam chyba wszystkie ośrodki w promieniu paru kilometrów od stolicy i ten wypada zdecydowanie najlepiej. Opieka jest pierwszorzędna, miła, kulturalna i pomocna. Jedzenie bez zarzutu, a pokoje ładnie wykończone z dużymi łazienkami. Pod wzgledem kosztów mają jedną z najtańszych ofert także można śmiało się decydować.


Jaki dom opieki dla mojego dziadka w Warszawie? - Bolesław - 07-05-2017 03:49 PM

Super, wielkie dzięki za pomoc Smile. Jeszcze jedno pytanko, nie robią problemów z odwiedzinami? Normalnie można spedzac czas z osobą?


Jaki dom opieki dla mojego dziadka w Warszawie? - LalkaWkropki - 07-05-2017 06:45 PM

Oczywiście, wpisujesz się do książki i możesz siedzieć do końca czasu wizyt. Nikt nie przeszkadza, nie utrudnia, pod tym względem jest bardzo fajnie.