ekohabitat.pl
Gdzie ulatniają się szkodliwe gazy? - Wersja do druku

+- ekohabitat.pl (http://www.ekohabitat.pl)
+-- Dział: Off (/dzial-off)
+--- Dział: Różne (/dzial-rozne-8)
+--- Wątek: Gdzie ulatniają się szkodliwe gazy? (/w-gdzie-ulatniaja-sie-szkodliwe-gazy)Gdzie ulatniają się szkodliwe gazy? - stokrotka - 01-20-2017 12:24 PM

Moja córka chciałaby w przyszłości zostać chemiczką, po prostu ta cała sterta wzorów i mieszanin ją fascynuje. Tylko to co ją fascynuje to mnie martwi, może na zapas, ale zawsze. Napiszcie mi prosze jak to się ma do wdychania szkodliwych oparów, pochodzących od substancji na których pracują chemicy. Czy one są w jaiś sposób odprowadzane do jakiegoś zbiornika?


Gdzie ulatniają się szkodliwe gazy? - Kastet - 01-20-2017 02:19 PM

W dużym skrócie tak to wygląda. Ale jest to uproszczenie całego systemu. Po pierwsze nie masz się czego bać, bo teraz są takie zabezpieczenia pracowników, którzy mają styczność z odczynnikami chemicznymi, że bać się nie trzeba, a po drugie każdy chemik wie, jak powinno się obchodzić z poszczególnymi przedmiotami.


Gdzie ulatniają się szkodliwe gazy? - stokrotka - 01-20-2017 03:03 PM

No ale ja jako matka muszę wiedzieć po kolei, jak, gdzie i co Smile))


Gdzie ulatniają się szkodliwe gazy? - biegaczka - 01-20-2017 04:23 PM

Wcale się Ci nie dziwie..., na Twoim miejscu pewnie bym tak samo dopytywała, więc tym bardziej się cieszę, że mogę Ci pomóc. Wszystkie trujące związaki, z jakimi pracują chemicy są odprowadzane przez wyciągi chemiczne, które inaczej nazywają się dygestoria. Są od tego odpowiednie firmy, które cały czas udoskonalają ten produkt.


Gdzie ulatniają się szkodliwe gazy? - LalkaWkropki - 01-20-2017 07:01 PM

Profesjonalne dygestoria są dostępne na przykład tutaj viame.pl/dygestoria-viame/ w bardzo dobrej cenie. Wiele firm zdecydowało się już na ich montaż, co nie dziwi jak się zna funkcjonalność urządzeń.