ekohabitat.pl
Czy warto powierzyć prowadzenie księgowości biuru rachunkowemu? - Wersja do druku

+- ekohabitat.pl (http://www.ekohabitat.pl)
+-- Dział: Życiowe (/dzial-zyciowe)
+--- Dział: Sprawy zawodowe (/dzial-sprawy-zawodowe)
+--- Wątek: Czy warto powierzyć prowadzenie księgowości biuru rachunkowemu? (/w-czy-warto-powierzyc-prowadzenie-ksiegowosci-biuru-rachunkowemu)

Czy warto powierzyć prowadzenie księgowości biuru rachunkowemu? - TropicielskaDanuta - 12-19-2016 11:43 AM

Niedługo otwieram własną firmę i zastanawiam się nad powierzeniem prowadzenia jej księgowości dobremu biuru rachunkowemu. Nie jestem do końca przekonana, czy jest to najlepsze rozwiązanie, bowiem do tej pory nie miałam zbyt wiele do czynienia z przedstawicielami takich biur i nie orientuję się jak wygląda współpraca z nimi. Czy Wy macie już jakieś doświadczenie w tej kwestii i co sądzicie o współpracy z biurami rachunkowymi?

Czy warto powierzyć prowadzenie księgowości biuru rachunkowemu? - Sandra - 12-19-2016 12:18 PM

Moim zdaniem warto podjąć współprace z profesjonalnym biurem rachunkowym, gdyż dla wielu firm jest to bardziej opłacalne i wygodniejsze rozwiązanie niż zatrudnianie specjalisty w swojej firmie. Pod linkiem akvirtus.com.pl/oferta wyszczególniono korzyści płynące z outsourcingu księgowości. Sa to m.in. oszczędności, jakie wynikają z tego, że nie trzeba zatrudniac księgowych, szkolić ich ani wdrażać specjalistycznych programów płacowych i finansowych.

Czy warto powierzyć prowadzenie księgowości biuru rachunkowemu? - LalkaWkropki - 12-19-2016 02:53 PM

Zgadzam się z tym, choć nie twierdzę, ze jest to optymalne rozwiązanie w przypadku każdej firmy. Czasem w miarę rozwoju firmy pojawia się potrzeba zatrudnienia własnych pracowników i wówczas nie ma co kierowac się oszczędnościami.

Czy warto powierzyć prowadzenie księgowości biuru rachunkowemu? - Sandra - 12-19-2016 05:11 PM

Nie twierdze, że tak nie jest. Jeśli w mojej firmie pojawi się potrzeba zatrudnienia księgowego i stworzenia mu stanowiska pracy, wówczas nie będę kierowac się oszczednościami.

Czy warto powierzyć prowadzenie księgowości biuru rachunkowemu? - TropicielskaDanuta - 12-19-2016 07:34 PM

Moja firma na początku nie będzie duża i jeszcze nie wiem, jaką formę księgowości wybrać. Być może dobre biuro rachunkowe posłuzy mi poradą w tej kwestii.

Czy warto powierzyć prowadzenie księgowości biuru rachunkowemu? - Sandra - 12-19-2016 09:03 PM

Wybór najlepszej dla siebie formy księgowości jest rzeczywiście ważnym dylematem, przed jakim staje wielu młodych przedsiebiorców. Polecam Ci trochę poczytac na ten temat, np. na stronie akvirtus.com.pl/ksiegowosc. A potem możesz rzeczywiście zgłosić się do dobrego biura rachunkowego po fachową poradę.

Czy warto powierzyć prowadzenie księgowości biuru rachunkowemu? - TropicielskaDanuta - 12-19-2016 10:53 PM

Dzięki za pomoc. Już trochę na temat form księgowości czytałam, ale wciąż nie zdecydowałam się na żadną z nich. Może jeszcze troche lektury oraz fachowa porada mi w tym pomogą.