ekohabitat.pl

Pełna wersja: Czy warto powierzyć prowadzenie księgowości biuru rachunkowemu?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Niedługo otwieram własną firmę i zastanawiam się nad powierzeniem prowadzenia jej księgowości dobremu biuru rachunkowemu. Nie jestem do końca przekonana, czy jest to najlepsze rozwiązanie, bowiem do tej pory nie miałam zbyt wiele do czynienia z przedstawicielami takich biur i nie orientuję się jak wygląda współpraca z nimi. Czy Wy macie już jakieś doświadczenie w tej kwestii i co sądzicie o współpracy z biurami rachunkowymi?
Moim zdaniem warto podjąć współprace z profesjonalnym biurem rachunkowym, gdyż dla wielu firm jest to bardziej opłacalne i wygodniejsze rozwiązanie niż zatrudnianie specjalisty w swojej firmie. Pod linkiem akvirtus.com.pl/oferta wyszczególniono korzyści płynące z outsourcingu księgowości. Sa to m.in. oszczędności, jakie wynikają z tego, że nie trzeba zatrudniac księgowych, szkolić ich ani wdrażać specjalistycznych programów płacowych i finansowych.
Zgadzam się z tym, choć nie twierdzę, ze jest to optymalne rozwiązanie w przypadku każdej firmy. Czasem w miarę rozwoju firmy pojawia się potrzeba zatrudnienia własnych pracowników i wówczas nie ma co kierowac się oszczędnościami.
Nie twierdze, że tak nie jest. Jeśli w mojej firmie pojawi się potrzeba zatrudnienia księgowego i stworzenia mu stanowiska pracy, wówczas nie będę kierowac się oszczednościami.
Moja firma na początku nie będzie duża i jeszcze nie wiem, jaką formę księgowości wybrać. Być może dobre biuro rachunkowe posłuzy mi poradą w tej kwestii.
Wybór najlepszej dla siebie formy księgowości jest rzeczywiście ważnym dylematem, przed jakim staje wielu młodych przedsiebiorców. Polecam Ci trochę poczytac na ten temat, np. na stronie akvirtus.com.pl/ksiegowosc. A potem możesz rzeczywiście zgłosić się do dobrego biura rachunkowego po fachową poradę.
Dzięki za pomoc. Już trochę na temat form księgowości czytałam, ale wciąż nie zdecydowałam się na żadną z nich. Może jeszcze troche lektury oraz fachowa porada mi w tym pomogą.
Przekierowanie